Bericht 1 uit Vancouver
De zeventig Coevordenaren hebben inmiddels drie dagen Vancouver erop zitten. Zondag vertrokken ze om 08.30 uur vanaf de George Vancouverbrug naar Schiphol. Daar namen ze het vliegtuig naar IJsland, waar een tussenstop werd gemaakt. De groep bezocht daar onder meer de Blue Lagoon, een warmwaterbron die rijk is aan mineralen.
Op dag 2 stond de reis naar Vancouver op het programma. De Coevordenaren werden ’s avonds ontvangen door Commissaris van de Koningin Jacques Tichelaar en burgemeester Bert Bouwmeester die al een dag eerder naar Vancouver waren vertrokken.
Een klein deel van de groep was dinsdag in de Olympic Oval toen Bob de Jong brons haalde op de tien kilometer. De rest bekeek de wedstrijd in het Holland Heineken Huis, waaronder wethouder Jetty Remmelts. ‘Wat een deceptie toen Sven de verkeerde baan nam. De hele stemming in het Holland Heineken Huis sloeg om.’
Jacques Tichelaar, Anneke Haarsma, Bert Bouwmeester en Jetty Remmelts bezochten ‘s middags Hans Drieser, de Nederlandse consul-generaal in Vancouver. Jetty Remmelts: ‘Lovende woorden over en weer.’ Daarna gingen ze door naar de huldiging van Bob de Jong in het Holland Heineken Huis. ‘Geweldig spektakel en groot feest. Na een indrukwekkende dag op een oor’, aldus Jetty Remmelts.
Erik Koorman van Multimove heeft een video gemaakt over de eerste drie dagen. Die kunt u op de website van de Stichting Coevorden 2010 bekijken.

