Kunst en cultuur
Ontdek voorstellingen, tentoonstellingen, concerten en andere activiteiten van onze culturele instellingen. In onze gemeente zijn veel verenigingen en mooie initiatieven. Ze hebben vaak een rijke geschiedenis of juist vernieuwende ideeën. Iedereen moet plezier en inspiratie kunnen halen uit kunst en cultuur. Dat kan als bezoeker, maar u kunt ook zelf meedoen, bijvoorbeeld met muziek, taal of beeldende kunst.
Activiteiten en evenementen
Zin in een theatervoorstelling, creatieve tentoonstelling of een bruisend festival? In de gemeente Coevorden worden veel leuke en interessante activiteiten georganiseerd. Op de website Welkom in Coevorden vindt u de agenda.
Zelf actief zijn
Zelf zingen, muziek maken, schilderen, schrijven of dansen is leuk om te doen. Er zijn veel verenigingen en lessen waar u aan kunt meedoen. U kunt ook een workshop proberen of meedoen aan een project.
Zoekt u muziekles, een vereniging, een creatieve workshop of een andere culturele activiteit? Kijk dan op Actief in Coevorden.
De Cultuurcoach zorgt dat alle culturele activiteiten en verenigingen goed te vinden zijn. De Cultuurcoach helpt ook bij samenwerking tussen culturele organisaties. In contact komen met de Cultuurcoach? Bel 14 0524 of gebruik ons contactformulier.
Culturele instellingen
In onze gemeente zijn veel culturele instellingen, zoals musea, theaters en galeries. Bezoek bijvoorbeeld:
- Stedelijk Museum Coevorden
- Theater Hofpoort
- Theater De Deel
- Openluchtmuseum Ellert en Brammert
- Museummolen Jan Pol
- Museum Thijnhof
- Synagoge Coevorden
Subsidies
De gemeente Coevorden heeft regelmatig subsidies om mooie activiteiten mogelijk te maken. Culturele ondernemers, organisaties en verenigingen kunnen een aanvraag doen als hun idee past binnen de subsidieregeling.
- Voor nieuwe evenementen of vernieuwende onderdelen is er het aanjaagfonds evenementen;
- Heeft u een leuk idee voor een culturele activiteit? Vraag gemakkelijk subsidie aan bij de Coevorder Cultuurpot;
- Toegankelijk Cultuuronderwijs. Via deze regeling kunnen aanbieders van cultuurlessen geld aanvragen om het lesgeld te verlagen. Het volgen van bijvoorbeeld muziek-, theater- of tekenles wordt daardoor meer toegankelijk voor iedereen;
- Broedplaatsen in de dorpen. Bent u aanbieder van cultuurlessen en wilt u uw lessen aanbieden in het buitengebied van de gemeente? Vraag dan een ondersteuningssubsidie aan.
Meer weten?
In de Cultuurnota staan de plannen van de gemeente voor kunst en cultuur. We besteden extra aandacht aan kinderen, zodat zij kunst en cultuur kunnen ontdekken en hun talenten kunnen ontwikkelen. Een goede culturele omgeving en samenwerking tussen scholen, verenigingen en instellingen vinden we daarbij belangrijk.
U kunt de Cultuurnota downloaden via de knop hieronder.
